İsviçrede Türk Rüzgarı Esti

7-10-2011

         Kayserili sporcular İsviçre de yapılan mücadele sporları galasında üstün başarı elde ettiler.
Kıtalararası kemer mücadelesinde Türk Rüzgarı esti. İsviçre’nin Zürih Kentinde düzenlenen mücadele sporları galasında Türk sporcuları 5’te 5 kazanarak büyük beğeni topladı. İsviçre’deki Galaya özel davetle giden Kayserili milli sporcular Kayseri’nin yüzünü ağarttı İsviçre Milli Kung Fu Takımı sporcuları ile karşı karşıya gelen Kayserili sporcular çıktıkları hiçbir karşılaşmayı kayıp etmedi.
İlk karşılaşmada Pınarbaşı spor kulübü sporcusu Tarkan kabukcı rakibi 2’nci rauntta nakavt ile yenmeyi başardı. Rakibine göz açtırmayan Tarkan, Türk takımının morallerini üst düzeye çıkartırken, 2’nci maça Dünya Şampiyonu Esat kaya spor kulübü sporcu Bayram Uğur İsviçre li rakibini ilk raunt ta nakavt etti. Ardından 3’üncü maça çıkan Milli sporcularımız  Erkilet bilge spor kulübü sporcusu Ziya Erzurumlu oğlu üstün bir şekilde müsabakaya devam ederken, 2’nci rauntta rakibinin sportmenliğe aykırı davranışından dolayı rakibinin diskalifiye edilmesinin ardından hakem kararı ile galip ilan edildi. 4 maçta ise Özay spor kulübü sporcusu Adem Karataş 3 raunt boyunca izleyenlere adeta kikc boks dersi verdi. Maç sonunda sayı ile maçı kazanan Adem yine Türk takımının zaferinde büyük rol oynadı. Gecenin final maçının ise Dünya Şampiyonu sporcumuz Kiraz Şahin yaptı. Kiraz karşısına çıkan rakibine ringi dar ederken, 3’üncü raunt sonunda maçı sayıyla kazandı. Ringe atlayan Türk seyircilerin sevgi gösterileri ile müsabakalar bitti.
 Kick boks federasyonu teknik komite üyesi ve milli takım antrenörü Kevser bilgin yaptığı açıklamada sporcularımız İsviçre den başarılı bir şekilde döndüler. Bu tür uluslar arası müsabakalar sporcularımızın yetişmesinde çok faydalı kayserideki birlik ve beraberliğimiz tüm Türkiye ye örnek oldu. Çalışmalarımız meyvesini vermeye başladı önümüzdeki günlerde birçok başarıya imza atacağız dedi.
Mücadele sporları Milli Takımlar Teknik Direktörü Orhan Özaktı Kayserili sporcularımız çok güzel bir başarıya imza atmıştır. Buradan sporcularımıza ve onların yetişmesinde bana yardımcı olan teknik kadromuzda ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum Beş müsabakanın beşin ide üstün bir şekilde kazandık sevinçliyiz. Bu başarımız artarak devam edecektir dedi.